کد خبر: Pyoa1 زمان: 11:40 1398/04/14   بازدید: 36125

ایران هیچ ترسی از بازی هجومی ندارد

ویلموتس: از پدیده‌های ایرانی خوشحال هستم

سرمربی بلژیکی تیم ملی ایران عنوان کرد که به همراه تیم ملی ایران به دنبال شگفتی سازی است.

به گزارش ورزش سه، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا مصاحبه ای را از مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی ایران به نقل از سایت «Sporz» بلژیک منتشر کرد.

 

ویلموتس در ابتدای این مصاحبه به تمجید از بازیکنان تیم ملی ایران پرداخت و گفت: ما در تیم ملی ایران دروازه بانی داریم که می تواند در هر کدام از باشگاه های بزرگ اروپایی بازی کند.

 

همچنین مهاجمی داریم که تنها 18 سال دارد. او مقابل آلمان در جام جهانی زیر 17 سال موفق شد 2 گل بزند. همچنین او(اللهیار صیادمنش) در دیدار دوستانه ما با سوریه به عنوان یار ذخیره به میدان آمد و گلزنی کرد.

 

من از این پدیده های ایرانی خیلی خوشحال هستم و باید از آنها استفاده شود.

 

سرمربی تیم ملی ایران درباره سبک بازی اش گفت: چگونه بازی کنیم؟ بدون شک شما با 3 بار تمرین نمی توانید همه چیز را تغییر دهید اما در بازی دوستانه با کره جنوبی ما 16 فرصت برای گلزنی داشتیم. در بازی دیدید که ایران هیچ ترسی از بازی هجومی ندارد. بازیکنان جوان ما نیاز دارند تا با فلسفه جدید خودشان را تطبیق دهند. 

 

سرمربی بلژیکی درباره اهداف تیم ملی ایران گفت: ما به همراه تیم ملی بلژیک همیشه به دنبال قهرمانی در تمام جام ها بودیم. اما وضعیت در اینجا متفاوت است. ما می توانیم به همراه ایران به دنبال شگفتی سازی باشیم. ایران در جام جهانی نتوانسته از مرحله گروهی صعود کند اما این برای من چالش خوبی است که از این مرحله صعود کنیم. 

من عاشق کشف کشورهای جدید هستم. من آدم کنجکاوی ام. من قبلا در اروپا و آفریقا کار کردم و اکنون می خواهم آسیا را بشناسم. من از زمان برعهده گرفتن هدایت تیم ایران در تهران هستم و متوجه شدم که همه چیز خوب و تمیز است. شما می توانید گل ها را همه جا ببینید. به نظرم شبیه شهرهای اروپایی است، واقعا فوق العاده است. و مرکز تمرینی ما هم فوق العاده است؛ با چشم انداز کوه در پشت آن.

من نمی خواهم در مورد سیاست صحبت کنم زیرا من برای ورزش اینجا هستم. اما متوجه شده ام که ایران کشور امنی است؛ حتی شاید زندگی شما در ایران امن تر از اروپا باشد. همه چیز اینجا خوب است."